Aktualności 19.06.2020

Apel Prezydium KRASP o zaniechanie wypowiedzi stygmatyzujących jakiekolwiek osoby lub grupy społeczne

Od kilku dni jesteśmy świadkami ataków na osoby LGBT+. Osoby LGBT+ są także wśród nas – pracowników i studentów polskich uczelni. Obraźliwe słowa padające pod ich adresem, odbierające im poczucie godności, godzą w całą wspólnotę akademicką, czego stanowczo nie akceptujemy.

Nieprzekraczalną granica wolności słowa jest szacunek dla człowieka, niezależnie od jego przynależności etnicznej, wyznania, narodowości czy orientacji seksualnej. Żadne okoliczności, w tym kampania wyborcza, nie mogą uzasadniać sformułowań pełnych pogardy, skierowanych pod adresem jakiejkolwiek mniejszości będącej częścią naszego społeczeństwa.