ASP świątecznie na rynku
Aktualności 15.12.2015

ASP świątecznie na rynku

Jak kilkoma ruchami zmienić kolorowe serce - logo Katowic - w świątecznego aniołka? Kto we wtorek 22 grudnia przyjdzie na plac Kwiatowy w Katowicach, ten nie tylko zrobi taką nietypową ozdobę, ale i będzie mógł ją udekorować własnymi życzeniami dla miasta i mieszkańców.

Akcję organizują studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zapraszamy od 12.00 do 16.00.

Zamiana czystej kartki papieru w zaskakującą formę przestrzenną to jedno z obowiązkowych ćwiczeń, które zaliczają studenci wzornictwa w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Teraz i my możemy się poczuć jak projektanci i z papierowego serca zrobić unikatową ozdobę świąteczną – katowickiego aniołka. Szablon zaprojektowała grupa Wzorro Design, stworzona przez absolwentów Wydziału Projektowego katowickiej ASP. Nasze zadanie polega na wypisaniu życzeń na awersie serca, uformowaniu go w aniołka i zawieszeniu na świątecznym drzewku.

– Święta Bożego Narodzenia i sam koniec roku, to okres, kiedy mamy niewiele wolnego czasu. Wykorzystajmy go jednak kreatywnie, bawmy się. Przypomnijmy sobie, że kiedyś własnoręcznie wykonywaliśmy ozdoby świąteczne i kartki z życzeniami – mówi Antoni Cygan, rektor katowickiej ASP.

We wtorek 22 grudnia, od godziny 12.00 do 16.00 na katowickim placu Kwiatowym pojawią się studenci katowickiej ASP, będą rozdawać aniołki i pomogą w ich dekorowaniu. Kto nie może podejść na Rynek, niech w wigilię zaopatrzy się w Metro lub Nasze miasto. Aniołki będą dołączane do tych dzienników.

Akcję wymyśliła i przygotowała Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach przy wsparciu Urzędu Miasta Katowice.