Aktualności 05.02.2018

ASP w Katowicach trzykrotnie na Graduation Projects 2017

Graduation Projects 2017 to międzynarodowy przegląd najlepszych prac dyplomowych z grafiki użytkowej i wzornictwa z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Cieszyńska wystawa prezentuje 40 prac dyplomowych (magisterskich i licencjackich). Nadesłano 360 prac, wśród wyróżnionych są trzy pace studentów ASP w Katowicach.

Wsród dyplomów wybranych do prezentacji na wystawie w Zamku Cieszyn znalazły sie prace, które powstały w ASP w Katowicach. Są to:
– w kateogrii 3d
Marek Kasperek (PL) Projekt poszycia bolidu formuły student dla Silesia Aumomotive

– w kategorii 2d
Anna Kaleta (PL) O komunikacji wizualnej w architekturze

Małgorzata Buksińska (PL) Projektant i zleceniodawca. Poradnik współpracy
Wydział Projektowy, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Historia przeglądu sięga 2002 roku – wówczas redakcja kwartalnika projektowego „2+3D” zaprezentowała na swoich łamach wybrane prace dyplomowe absolwentów polskich uczelni projektowych. W 2006 roku do przedsięwzięcia włączył się Zamek Cieszyn jako organizator cyklicznych wystaw. W 2010 przeglądowi nadano charakter międzynarodowy, zapraszając do udziału dyplomantów z Czech i Słowacji – wtedy też zmieniła się nazwa na Graduation Projects, a do grona organizatorów dołączyły Typo z Czech i 1977 ze Słowacji. Rok później do uczestnictwa zaproszono Węgry (Plus Minus Inteligence). Każda kolejna edycja wystawy wyrusza z Cieszyna do wybranych miast w Polsce i Europie – do tej pory były to Berlin, Bratysława, Budapeszt, Praga, Tallin.

W 2017 roku do grona organizatorów dołączyły również międzynarodowe centra designu: Hungarian Design Council, CZECHDESIGN i Slovak Design Center a rolę organizatora wiodącego przejął Zamek Cieszyn.

Więcej tutaj