Aktualności 23.11.2023

BxD – czyli Biznes X Design, 23 listopada w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych

Organizowana przez Wydział Projektowy konferencja to coroczne spotkanie biznesu i designu. Kierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, bez względu na rozmiar i typ działalności – zarówno do firm, które chcą wdrożyć innowacyjny produkt, rozbudować swoja ofertę, jak i takich, które chcą wzmocnić swoją pozycję na rynku poprzez dobrze zaprojektowany brand.

Jak połączyć cele firmy z potrzebami odbiorców? Odpowiedzialny proces projektowy. Na styku designu i biznesu: perspektywa projektanta. O dwóch rodzajach niewiedzy – to tylko część tytułów zaplanowanych wystąpień, ale jasno wskazująca, co jest głównym tematem listopadowego spotkania.

– Tegoroczna edycja BxD dotyczy współpracy w kontekście szeroko pojętej odpowiedzialności; chcemy rozmawiać o różnych aspektach odpowiedzialnego projektowania, prowadzenia biznesu, dbania o pracowników czy odpowiedzialności w edukacji. Zapraszamy firmy, osoby pracujące w samorządach, fundacje i wszystkie instytucje, które widzą potencjał we współpracy przy projektowaniu lepszego jutra – informują organizatorzy.

• Agenda BxD 2023 Odpowiedzialność

9:30 Rejestracja gości, rozdanie ankiet. Kawa/herbata

10:00 prezentacja ASP kierunek Wzornictwo
    10:10 Koło Naukowe Wzornictwa "Wdrożenie w cyklu dydaktycznym”, Ula Osolińska, Paula Smolka
    10:20 Efekt Synergii współpracy ASP i Edisondy - Piotr Goik /Edisonda — Senior Visual Product Designer; Natalia Rodak – studentka studiów II stopnia Wzornictwa -
    10:40 Jak połączyć cele firmy z potrzebami odbiorców? Case study współpracy Swiss Krono z Design Thinking Institute. Sara Kapela

11:10 przerwa kawowa
    11:20 oprowadzanie po wystawie dla zainteresowanych, prezentacja modelarni

11:35 "Odpowiedzialny proces projektowy" – Firma Kabo&pydo – Tomasz Pydo, Jacek Nosiła
    12:20 Firma Aqform – Alicja Putowska: "Od pomysłu do wdrożenia – czyli jak powstaje nowoczesne oświetlenie"
    12:45” Na styku designu i biznesu: Perspektywa projektanta.”– Firma Spline, Bartosz Płóciennik

13:10 przerwa kawowa - 15 min

13:30 Paweł Nowak – O dwóch rodzajach niewiedzy.
    14:00 Anna Werońska, Julia Piwowarska – Neuro Play – Neuroplay & Cogamika: Case studies
    14:30 Marcin Piotrowski, firma Tylko – "Siła nośna odpowiedzialności: o współpracy dizajnu i biznesu".
    15:00 Zakończenie