Aktualności 29.11.2017

Czarny Diament dla ASP w Katowicach

Nagroda jest przyznawana od 1999 roku przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego najlepszym przedsiębiorstwom i instytucjom oraz wybitnym osobistościom, najbardziej zasłużonym dla regionu.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, wraz z Uniwersytetem ekonomicznym w Katowicach i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach otrzymały nagody specjalne.

Nagroda została ustanowiona przez Zarząd Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego w 1999 roku. Jest formą pokazania i uhonorowania firm za wybitne osiągnięcia w działalności gospodarczej, a także wyróżnienia osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla Śląska. Wnioski o przyznanie Nagrody rozpatruje Kapituła składająca się z Prezydentów, Starostów, Burmistrzów, Rektorów Uczelni Śląskich i uznanych autorytetów życia gospodarczego i publicznego, mediów oraz przedstawicieli Laureatów Nagrody.