Aktualności 19.04.2023

Design 32 – poznajcie jurorów konkursu

W piątek 21 kwietnia poznamy wyniki tegorocznego konkursu. Już teraz przedstawiamy osoby, które zadecydują o tym, kto zostanie nagrodzony.

Tomasz Augustyniak – projektant wzornictwa przemysłowego, założyciel Tomasz Augustyniak Studio. Jest absolwentem Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W latach 1994-1997 współtworzył grupę projektantów Start. 1996–2005 współpracował z Autorskim Bankiem Projektów Wzornik. Od ponad 20 lat współpracuje z przemysłem, instytucjami oraz klientami indywidualnymi, tworząc projekty w obszarze domu, biura i miejsc publicznych. Jest laureatem wielu nagród w dziedzinie wzornictwa. Jego prace brały udział w wielu wystawach w Polsce i zagranicą. Niektóre z nich znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, a także stanowią część wystawy stałej Galerii Wzornictwa Polskiego.

Agata Kulik-Pomorska – projektantka produktu. Ukończyła Wzornictwo Przemysłowe na ASP w Gdańsku projektem dyplomowym, który otrzymał Grand Prix Prezydenta Rzeczypospolitej za Najlepszy Dyplom Szkół Artystycznych 2003 roku. Współwórczyni studia projektowego i marki MALAFOR, powstałego w 2004 roku, które rozwijają z Pawłem Pomorskim do dzisiaj. Zaczęli od projektowania i produkowania krótkich serii obiektów. W tej chwili oprócz tworzenia produktów pod swoją marką, projektuje meble i produkty wzornictwa przemysłowego dla innych producentów.  Na swoim koncie ma prestiżowe nagrody , takie jak: Grand Prix Nagoya Design Do! 2006,  Red Dot Award 2012, IF Design Award 2012, MUST HAVE  2015 i 2021 , Finalistka nagrody RMF Classic MocArt/ Rzecz z Klasą w 2014, Nagroda KREATOR 2014 magazynu DesignAlive, Green

Paweł Sokół – architekt wnętrz, prezes Stowarzyszenia Architektów Wnętrz (SAW) zrzeszającego aktywnie działających architektów wnętrz z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent warszawskiej ASP, razem z żoną prowadzi pracownię my BAJER SOKÓŁ team, której projekty były i są licznie nagradzane w konkursach organizowanych przez zagraniczne stowarzyszenia branżowe, takich jak: SBID, IIDA, DESIGN ET AL czy PROPERTY AWARDS.

Dorota Stępniak – kuratorka, researcherka, dziennikarka i wykładowczyni. Pomysłodawczyni i managerka pierwszego w Polsce Festiwalu Designu – Łódź Design (2007-2011) oraz kierowniczka operacyjna FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Przez 4 lata pracowała dla IDZ - International Design Center w Berlinie. Jest założycielką i Dyrektorka Kreatywną Fundacji Content Story inicjującej działania włączające myślenie krytyczne i spekulatywne w pogranicze nauki, sztuki, designu, technologii, mody i doświadczeń człowieka.

Mikołaj Wierszyłłowski – projektant produktu  i architekt wnętrz. Prowadzi pracownię projektową Wierszyłłowski i Projektanci. W projektowaniu lubi różnorodność doświadczeń, zmianę, zaskoczenie. Nie lubi specjalizacji. Od wielu lat pomaga klientom zmieniać przestrzeń w której żyją i pracują, rozwijać produkty które oferują. Współpracował z wieloma znanymi markami z różnych branż np. Polską Grupą Energetyczną, YES biżuteria, Plus, Żabka, Vox meble, Noti, Instal-projekt ... Dzieli się wiedzą i doświadczeniem prowadząc warsztaty dla IWP , SWPS, School of Form. Efekty pracy pracowni prezentowane były na wielu wystawach polskiego wzornictwa, zdobywały nagrody, publikowane były w magazynach branżowych i lifestylowych. Od końca 2022 roku stoi na czele Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych SPFP.