Aktualności 15.06.2023

Dziadek wiedział, nie powiedział

Dziadek wiedział, Nie powiedział, A to było tak…

W poszukiwaniu tożsamości i swojego miejsca w społeczeństwie elementem jednoczącym młode osoby jest potrzeba ustosunkowania się do starszych pokoleń lub wręcz rozliczenia się z nimi. To, skąd, a właściwie od kogo, pochodzimy, zdaje się jednym z najbardziej integralnych elementów naszej osobowości. Tytuł wystawy odnosi się do słów dziecięcej wyliczanki, ponieważ relacje z rodzicami i dziadkami jako element kształtujący tożsamość, są nierozerwalnie połączone z dzieciństwem i wspomnieniami z niego. Na zbiorowej wystawie pokazujemy prace ponad dwudziestu młodych osób artystycznych studiujących na ASP w Katowicach, prezentujące przekrój zróżnicowanych postaw i podejść do tematu. Relacje z rodziną i wspomnienia z dzieciństwa bywają bezpieczną ostoją, ale mogą być też źródłem traum i cierpień. W większości przypadków uczucia i emocje mieszają się, tworząc pełną ambiwalencji i zniuansowaną mieszankę.
Osoby artystyczne biorące udział w wystawie na Wydziale Prawa i Administracji UŚ:
Agata Kustwan
Wiktoria Łukaszewicz
Ziemowit Jarecki
Zespół kuratorski: Medium
Wystawa współorganizowana przez Koło Malarstwa Medium działające przy ASP w Katowicach i Koło Naukowe Pro Arte działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.
Osoby artystyczne biorące udział w wystawie w Arendzie, Lochach Zamkowych w Będzinie:
Agata Kustwan
Barbara Bazger