Aktualności 02.05.2016

Dziekani juz wybrani

Marta Więckowska dziekanem Wydziału Projektowego, Lesław Tetla ponownie dziekanem Wydziału Artystycznego. Głosami elektorów dziekanem Wydziału Projektowego została dr Marta Więckowska, a dziekanem Wydziału Artystycznego dr hab. Lesław Tetla, profesor ASP w Katowicach.

Marta Więckowska - projektantka i pracownik dydaktyczno-naukowy w Zakładzie Badań Wizualnych i Interakcji, Wydział Projektowy ASP w Katowicach. Specjalistka z zakresu procesu komunikacji, percepcji, badań wizualnych oraz badań użyteczności. Była członkiem zespołu Design Silesia, w którym odpowiadała między innymi za promocję designu jako narzędzia pozytywnie wpływającego jakoś przestrzeni publicznej i usług oraz na wzrost innowacyjności regionu. W swojej pracy akcentuje rolę badań w procesie projektowym. Ma 32 lata.

Lesław Tetla - urodzony w Pszczynie. W latach 1998–1994 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W tym samym czasie podjął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach. W 1998 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowniach: Malarstwa prof. Jacka Rykały i Grafiki Warsztatowej prof. Stanisława Kluski. W roku 2003 uzyskał stopień doktora, a w 2014 stopień doktora habilitowanego. Obecnie pracuje w Katedrze Intermediów i Scenografii na Wydziale Artystycznym ASP w Katowicach, gdzie prowadzi Pracownię Działań Interdyscyplinarnych. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki oraz Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza.

Marta Więckowska

• doktor sztuki