Aktualności 06.07.2022

EuroScience Open Forum 2022 Regional Site – konferencja w Katowicach

Konferencja, która odbędzie się 15 lipca 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, jest jednym z pierwszych wydarzeń organizowanych w związku z przyznaniem Katowicom tytułu Europejskie Miasto Nauki 2024.

Program konferencji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach obejmuje trzynaście 75-minutowych sesji stacjonarnych, z czego cztery transmitowane będą online do Lejdy. Udział w sesjach wezmą specjaliści z uczelni tworzących katowickie konsorcjum Europejskiego Miasta Nauki 2024, a także zaproszeni przedstawiciele polskich i zagranicznych ośrodków naukowych, eksperci reprezentujący biznes, instytucje kulturalne i media. Katowice są pierwszym miastem Europy Środkowo-Wschodniej z tytułem Europejskiego Miasta Nauki. Uwieńczone sukcesem starania są efektem wspólnego wysiłku Miasta Katowice oraz środowiska akademickiego.

Stolica Górnego Śląska przez lata kojarzona głównie z kopalniami i hutami, dziś przechodzi transformację, a jej nowym przemysłem jest nauka. Katowice są obecnie prężnym ośrodkiem akademickim i miejscem rozwijania nowoczesnych technologii i upowszechniania badań. Rozwijają się tu nauki chemiczne, biologiczne, medycyna, technika, nauki społeczne, humanistyka, edukacja i sztuka. Organizowany jest tu Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, jedno z największych wydarzeń popularyzujących naukę w Europie i na świecie.

Organizatorem konferencji jest konsorcjum uczelni „Katowice – Miasto Nauki” wraz z EuroScience oraz Miastem Katowice. W skład konsorcjum uczelni wchodzą: Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Bezpłatna rejestracja: https://systemcoffee.pl/?lang=en&go2rej=1&kid=1313