Aktualności 18.04.2020

Jeden projekt – trzy nagrody

IF Design Award 2020, Red Dot i Dobry Wzór – to nagrody, które otrzymali projektanci osłonki na doniczki, jest wśród nich student ASP w Katowicach.

Design Sudio Kabo & Pydo, w której Jacek Nosiła pełni funkcję projektanta produktu, zostało nagrodzone IF Design Award 2020. Międzynarodowe jury, jednego z najważniejszych konkursów branży wzorniczej, nagrodziło projekt osłonki naściennej Poppy. Projekt został doceniony za minimalistyczny, nowoczesny kształt i funkcjonalność oraz łatwy montaż. Osłonka umożliwia ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni, zwłaszcza w małych mieszkaniach. Z doniczek można tworzyć popularne ostatnio tzw. zielone ściany. Ten sam projekt został wcześniej nagrodzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego nagrodą Dobry Wzór 2019.

Jacek Nosiła to student Wzornictwa obecnie realizuje dyplom licencjacki w Pracowni Przestrzeni Publicznej. W czasie wakacji odbył staż w firmie Kabo & Pydo w ramach programu  „100/Stu – 100 studentów ASP Katowice podejmuje staże zawodowe”.  Kabo & Pydo to pracownia wzorniczo-strategiczna założona przez Katarzynę Borkowską i Tomasza Pydo w 2012 r. Zadania projektowe traktują kompleksowo i kreatywnie, w oparciu o własne badania, trendy i Design Thinking. Wzmacniają konkurencyjność producentów, wspierają ich cele biznesowe spełniając potrzeby użytkowników. Sudio Kabo & Pydo mieliśmy okazję gościć z ciekawym wykładem pt. "Wyzwania stojące przed projektantami w pracy zawodowej"  w czasie zeszłorocznej edycji Design na BezTydzień 2019.

Dobry Wzór 2019 – uzasadnienie
Jury wskazało na wyjątkowy związek pomiędzy  aspektem ekonomicznym, a użytecznością i estetyką osłonek na doniczki Poppy. To tani, masowy produkt, doskonale zaprojektowany, osadzony w światowych trendach wzorniczych i zwyczajnie potrzebny. Łatwe w montażu osłonki pozwolą na zakomponowanie zielonych ścian w domu, biurze i wszędzie tam, gdzie na co dzień brak nam kontaktu z zielenią.