Aktualności 05.11.2017

Kafka: Przełamywanie granic

Galeria Sztuki współczesnej Elektrownia w Czeladzi zaprasza do 12 listopada 2017 roku.

Wystawa jest autorskim projektem prof. Zbigniewa Bajka, Kierownika Katedry Interdyscyplinarnej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Do międzynarodowego projektu artystycznego zostali zaproszeni pedagodzy i artyści z uczelni artystycznych z Polski oraz z Niemiec (Bonn) i Czech (Ostrava). Prezentowane prace pokazują spektrum artystycznych dokonań poprzez rozmaite media: malarstwo, instalację, fotografię. Kolekcja licząca ok. 150 czarno-białych prac wykonanych różnymi narzędziami, które są autorskimi interpretacjami aforyzmów Franza Kafki. Na wystawie zaprezentowanych zostanie również 40 portretów pisarza, które znakomicie dopełniają dzieła odnoszące się do treści aforyzmów.

Janusz Karbowniczek, Ewa Zawadzka, Grzegorz Hańderek, Darek Gajewski, Judyta Bernaś, Jakub Zdejszy to artyści związani z ASP w Katowicach, których prace można oglądać na wystawie.

Judyta Bernaś

• doktor habilitowany sztuki