Aktualności 18.12.2018

Kazimierz Kutz nie żyje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Kazimierza Kutza. Odszedł wielki artysta. Zostanie z nami jego twórczość.

Kazimierz Kutza bedziemy pamiętać nie tylko z powodu filmów, które stworzył czy dzięki realizacjom dla teatru i Teatru Telewizji, artysta był jedną z osób, dzięki którym nasza uczelnia mogła się usamodzielnić i odłączyć od ASP w Krakowie.

Kazimierz Kutz zmagał się od tygodni z poważną chorobą. Z tego powodu nie mógł osobiście 13 grudnia odebrać tytułu doktora honoris causa, który otrzymał od Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Ostatni dni spędził w szpitalu specjalistycznym w Warszawie Międzylesiu, czyli dawnym szpitalu kolejowym. Jest w tym coś symbolicznego - ojciec Kazimierza Kutza był kolejarzem – pisze Gazeta Wyborcza.