Uważność na otaczający nas świat i przyrodę, która nas otacza – również w mieście – to potrzebna umiejętność. Materiały plecionkarskie, to materiały, które występują w biotopie Katowic, często nie zwracamy na nie uwagi i nawet nie wiemy, że mogą służyć do wytrwarzania ręcznego plecionych rzeczy. Podczas naszej wycieczki przez materiały plecionkarskie;
– poznamy materiały roślinne używane w plecionkarstwie i zwrócimy uwagę na nasze środowisko przyrodnicze i otoczenie – co jest dostępne, czego możemy użyć do wyplatania? Zwrócimy uwagę na to, co rośnie wokół nas w mieście i jak możemy tego użyć, a także wiedzę, jak jest to używane już w Polsce i na całym świecie.
– spróbujemy swoich sił w wyplataniu z wikliny, ręcznie zebranej i przygotowanej. Wyplatanie to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych, a godziny spędzone wspólnie z nami i naturalnymi, pachnącymi materiałami to przygoda! Kiedy ręce pracują — głowa odpoczywa. Każdy na warsztatach pod okiem profesjonalnej instruktorki pozna wiklinę, wyplecie, a potem zabierze do domu własnoręcznie wykonany, przedmiot.
– Uczestnicy wycieczki poznają prostą technikę wyplatania “koboko” i samodzielnie zrobią z nami tace, wiszące ozdoby z wikliny i kolorowych dodatków, kreatywnie zrealizują własne pomysły pod okiem instruktorki.
– Opowiemy też o tajemnicach rzemiosła plecionkarskiego i o łączności z naturą przez rzemiosło. Ten splot może każdy kontynuować w domu sam, zbierając materiały ze swojego otoczenia!
– Pleciemy w rytmie slow, nie spieszymy się, praca ręczna to relaks i odpoczynek dla głowy i świetna zabawa.
– Zapewniamy przygotowane materiały i narzędzia, wiedzę i naukę umiejętności, piękne efekty oraz miłą atmosferę, w takich spotkaniach mamy już 16 lat doświadczenia.
Przewodnicy: „Serfenta”, Paweł Szeibel, Dagmara Szmal
Aby wziąć udział w wydarzeniu, uzupełnij formularz: bit.ly/doswiadczenie_rzemiosla