Aktualności 09.01.2018

Komiksowy Cybulski

Zbigniew Cybulski zmarł 8 stycnzia 1967 roku. Dlatego każdego roku o tej porze Instytucja Filmowa Silesia Film przypomina sylwetkę aktora.
Tym razem prezentowane są zarówno jego wielkie kreacje filmowe jak i role w niezwykle popularnych teatrach telewizyjnych z cyklu „Kobra”. Będziemy mogli także skonfrontować Zbigniewa Cybulskiego z jego ulubionym aktorem, czyli Jamesem Deanem. Jaki jest odbiór naszego wielkiego aktora dzisiaj?

Studenci Pracowni Ilustracji podjęli próbę ujęcia w formę komiksu/noweli graficznej sylwetki wybitnego polskiego aktora Zbyszka Cybulskiego. W rysunkowej formie zamknęli opowieść o jego życiu i twórczości. Różnorodne interpretacje nietuzinkowej postaci Cybulskiego, w zaskakujących interpretacjach studentów katowickiej ASP, można obejrzeć w Kinie Kosmos, w terminie do 22 stycznia w trakcie trwania festiwalu "Cybulski - buntownik z wyboru".

W wystawie biorą udział: Agata Swoboda, Anita Szymocha, Dominika Jochlik, Dorota Liwacz, Katarzyna Górka, Maciej Ignatowski, Martyna Majchrowicz, Natalia Kubica, Patrycja Falińska, Patrycja Grobelny

Anna Machwic

• doktor sztuki