Aktualności 16.10.2024

Konferencja Nauczyciele – Nauczycielom w ramach ścieżki Kreacja i krytyka

Rozmawiamy o współpracy. Prezentujmy możliwości Wydziału Artystycznego, Wydziału Projektowego, Ronda Sztuki. 23 października.

• Harmonogram konferencji

Harmonogram spotkania

9.30-10.00

10.00 – 10.15
    Powitanie gości dr Anna Machwic, prorektor ds. działalności kulturalnej i promocji

10.15–10.30
    Prezentacja działalności kulturalnej Galerii Rondo Sztuki oraz Kina ASP
    Adrian Chorębała i Paulina Winiarska Galeria Rondo Sztuki ASP w Katowicach

10.30–10.45
    Prezentacja działalności kulturalnej Uczelni oraz możliwości współpracy z Akademią
    Magdalena Palupska i Magdalena Foltyniak Biuro ds. działalności kulturalnej i promocji

10.45–11.10
    Prezentacja Kierunków Malarstwo, Grafika i Arteterapia (Wydział Artystyczny)
    oraz wnioski z warsztatów z nauczycielami; dr Szymon Kobylarz – dziekan Wydziału Artystycznego

11.10-11. 25
    Prezentacja Kierunków Projektowanie Graficzne i Wzornictwo oraz studiów podyplomowych (Wydział Projektowy); dr hab. Anna Kmita, dr hab. Weronika Siupka

11.25-–11.40

11.40-12.20
    Przerwa na lunch

12.30 – 13:30
    Wszystko, co chcesz wiedzieć o ASP – spacer po gmachu uczelni;
    12.30 - 13:30
    Świat jest całością – warsztaty praktycznego wykorzystania wątków sztuki w pracy z uczniami i uczennicami, Magdalena Foltyniak
    (Biblioteka ASP, ul. Raciborska 50, Katowice)

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki, edukatorów i edukatorki oraz wszystkie osoby pracujące edukacyjnie, na konferencję z cyklu Nauczyciele-Nauczycielom, która odbędzie się 23 października 2024 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, ul. Raciborska 50 .

Cykl Nauczyciele Nauczycielom jest jednym z pasm programowych Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Szkoły i uczelnie są ważnymi wspólnotami, miejscami w których troska, szacunek i zrozumienie budują społeczny kapitał, dlatego opowiemy o działaniach akademii i o połączeniach świata sztuki - nauki - edukacji, szczególnie tych, które wynikają ze specyficznej dla uczelni misji i działalności kulturalnej.

Uczestników i uczestniczki zaprosimy m.in do udziału w dyskusji, jak korzystać z działalności Akademii w szkole oraz warsztatach wspierających w szukaniu połączeń między sztuką a treściami edukacyjnymi w szkole.

Zapraszamy wszystkie osoby uczące i współpracujące z dziećmi lub młodzieżą.

Program: Konferencja Nauczyciele - Nauczycielom w ramach ścieżki Kreacja i krytyka (cloud.microsoft)