Aktualności 24.09.2018

Konkurs artNoble – wygrywa Mateusz Kokot, absolwent malarstwa ASP w Katowicach

To konkurs dla wyróżniających się „Osobowości Twórczych” z publicznych uczelni artystycznych za najlepsze prace dyplomowe w dwóch kategoriach Plastyka i Muzyka. Nagroda statuetka 1-Art przyznawana jest oryginalnej osobowości artystycznej, pełnej pasji i artEnergii, której praca/prace zrealizowane są na europejskim poziomie i przykuwają uwagę odbiorców.

Laureat wybierany jest spośród kandydatów zgłoszonych przez publiczne uczelnie artystyczne. Pierwszy etap selekcji konkursowej odbywa się na poziomie uczelnianym. Finalnie każda uczelnia typuje do konkursu trzy najlepsze prace dyplomowe. Kolejnym krokiem jest głosowanie, którego dokonuje na specjalnie przygotowanym panelu elektronicznym, artKapituła nagrody, składająca się z ponad 40 Osobistości świata nauki, kultury i sztuki.

Nagrodzone prace Mateusza Kokota można zobaczyć tutaj