Aktualności 08.04.2021

Konkurs na ilustrację książki – główna nagroda dla studentki ASP w Katowicach

Organizatorzy konkursu: Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie, Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ w Krakowie.

Głowna nagrodę konkursu TAJEMNICE SIECI przyznano Aleksandrze Waligórze (Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach).
– Jury doceniło pracę pani Waligóry zarówno za jej ogólną koncepcję–ciekawą prezentację postaci, oszczędne użycie koloru, dynamizm scen, wprowadzenie elementów typograficznych jako ilustracji –jak i za wysoki poziom przygotowania książki do druku. Ilustracje są dobrane do poziomu wieku czytelników, pobudzają wyobraźnię starszego dziecka poprzez użycie zrozumiałych dla niego kodów oraz humoru – czytamy w uzasadnieniu.

Do ścisłego finału zakwalifikowała się także Katarzyna Jankowiak, studentka ASP w Katowicach.