Aktualności 08.05.2018

Książka dobrze zaprojektowana, edycja 2018

Piątek 11 maja będzie w ASP w Katowicach świętem książki dla dzieci

„Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” jest projektem kulturalnym łączącym w sobie kilka wydarzeń: konkurs na najlepszy projekt książki dla najmłodszych odbiorców, konferencję naukową poświęconą zagadnieniu projektowania publikacji dla dzieci oraz szereg wystaw. Tegoroczna konferencja podejmie temat „Bohatera w ilustrowanych książkach dla dzieci”. Obok wystawy pokazującej wyniki konkursu dla studentów i absolwentów kierunków artystycznych w tym roku zaprezentowana będzie także wystawa „Tu Czy Tam?”, pokazująca twórczość 14 uznanych ilustratorów młodego i średniego pokolenia: Edgara Bąka, Maćka Blaźniaka, Katarzyny Boguckiej, Iwony Chmielewskiej, Agaty Dudek, Emilii Dziubak, Małgorzaty Gurowskiej, Moniki Hanulak, Marty Ignerskiej, Agaty Królak, Patryka Mogilnickiego, Anny Niemierko, Oli Płocińskiej i Dawida Ryskiego.

W dniu 11.05.2018 będzie można również zobaczyć w Katowicach wystawę książek Nikoli Kucharskiej zatytułowaną „Różne Moje Książki” i wystawę prac studentów Pracowni Ilustracji ASP w Katowicach.

Zapraszamy twórców, ilustratorów, wydawców, bibliotekarzy, studentów i wykładowców na wszystkie wydarzenia organizowane przez ASP Katowice twórców, ilustratorów, wydawców, studentów i wykładowców oraz wszystkich miłośników pięknie zilustrowanych i dobrze zaprojektowanych książek dla dzieci!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest WOLNY.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać tutaj