Aktualności 18.02.2024

LUDZIE-OGRODY OPEN CALL

Z wielką przyjemnością informujemy, że rusza nabór na wystawę w Rondzie Sztuki!

Chciałbym się karmić tak, jak was czasem karmię. Nie martwić się, że za słodkie. Stykać ze sobą brzegi kieliszków tylko z radości. I tak myśleć, że jest dobrze, że zazwyczaj wystarcza wszystkiego, że zwykle jest w sam raz. Słońca, malin, wody w kranie, pszczół i czasu. Dbać o siebie po prostu, rozpieszczać się bez wstydu, was rozpieszczać z radością. Jak ludzie-ogrody, spokojnie, bo może rośliny boją się mniej. 

tekst: Kornel Leśniak

Temat open calla nawiązuje do ścieżek tematycznych związanych z programem Katowice Miasto Nauki 2024. Zgłaszać można prace wykonane w dowolnej technice, mówiące o:

  • zdrowiu
  • klimacie i  środowisku
  • opiekuńczości i trosce
  • jakości życia
  • doświadczanych lękach i obawach. 

Opowiedzcie nam o tym, jak dbacie o siebie, o innych, o tym co Was cieszy i przeraża, o trudnościach, które napotykacie. Co to znaczy być ogrodem?

Każda osoba może zgłosić maksymalnie do 3 prac wykonanych dowolną techniką (przy czym seria traktowana jest jako jedna praca). W celu zgłoszenia się  zapraszamy do wypełnienia formularza, który znajduje się w linku poniżej. Dopuszczane są również projekty grupowe, za zgodą wszystkich osób współtworzących. 

Co oferujemy?

Nagrodą w konkursie będzie udział w wystawie zbiorowej, której otwarcie jest zaplanowane na 8 marca 2024 roku w holu w Galerii ASP Rondo Sztuki.  

Jak aplikować?

Termin nadsyłania zgłoszeń:  18 lutego 2024 r.

Wyniki zostaną opublikowane do 27 lutego 2024 roku.Kontakt: promocja@asp.katowice.pl

identyfikacja wizualna: Zofia Gala, Szymon Mazur

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.