Aktualności 30.11.2023

Mapping Wellbeing

Czym jest dobrostan? Jakie czynniki wpływają na nasz odbiór przestrzeni i dobre samopoczucie? Jakie czynniki rozpraszają i zaburzają nasz odbiór chwili? Jak znaleźć odpowiedź na te pytania nie używając słów?

Czy można stworzyć uniwersalne narzędzie, które posłuży poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania? W minionym tygodniu, nad tymi zagadnieniami, zastanawiali się uczestnicy projektu Laboratorium Badań nad Szczęściem. Pracowali wspólnie ze studentami podczas 3 dniowych warsztatów dotyczących Wellbeing na kampusie ASP, prowadzonych przez kuratorki Lienne Mol i Yael Sherill z CCPA W trakcie intensywnych warsztatów studenci poprzez medytację, poszukiwanie miejsc małych zachwytów, “swoich miejsc” odkrywali na nowo codzienność życia na kampusie.

Podsumowaniem wydarzenia było lepienie Klusek Śląskich i wspólne gotowanie, które nie tylko zjednoczyło prowadzące warsztaty, uczestników LABu oraz studentów ale przede wszystkim udowodniło, że przestrzeń w budynku ASP jest niesamowicie uniwersalna. Wystarczy tylko pozwolić jej funkcjonować w zupełnie nietypowy sposób.