Aktualności 23.01.2024

Marcin Białas – Defragmentacja 1.0

Galeria Narodowej Akademii Sztuki w Sofii prezentuje prace Marcina Białasa, wykładowcy ASP w Katowicach.

Prace prezentowane na wystawie "Defragmentacja 1.0" stanowią wybór z dorobku ostatnich lat twórczości artystycznej (2003-2023) i wszystkie zostały wykonane w technikach druku wklęsłego.

Cały zestaw dzieli się na kilka mniejszych cykli, w których dominującym zagadnieniem jest miasto jako organizm ulegający ciągłym przemianom.

Poza wybranymi realizacjami z cyklu „Ponad Chodnikami” czy „Pokój z widokiem” na wystawie będą prezentowane najnowsze grafiki z powstającej serii „Half-Life”, na którą składać się będą grafiki, obrazy i obiekty, a ich wspólnym mianownikiem w dalszym ciągu pozostanie graficzna matryca.

Ostatnie prace są wielowątkową interpretacją zjawisk z przestrzeni informacyjnych oraz implikacji wynikających z połączeń pomiędzy światem organicznym i wirtualnym.

Marcin Białas

• doktor habilitowany