Aktualności 15.10.2024

Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia

23-25 października 2024

Kongres organizowany jest od trzech lat przez 7 publicznych katowickich uczelni. Tegoroczny, organizowany w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024, będzie przestrzenią namysłu nad jakością kształcenia w wymiarze międzynarodowym.

Będziemy dzielić się doświadczeniem i dobrymi praktykami w zakresie umiędzynarodowienia kształcenia, efektami międzynarodowych projektów edukacyjnych, a także innowacjami dydaktycznymi z powodzeniem wdrożonymi przez polskie i zagraniczne uczelnie.
Ważna w tym aspekcie staje się dla Kongresu idea Uniwersytetów Europejskich realizowana przez wiele polskich uczelni.

Inne kluczowe zagadnienia dotyczą podwójnych dyplomów studiów, dyplomów europejskich, mobilności studenckich i pracowniczych, a także budowania silnych partnerstw międzynarodowych wokół strategicznych aspektów kształcenia.