Aktualności 30.11.-0001

Młode Wilki 2015 - Grand Prix dla Bartosza Zaskórskiego, studenta ASP w Katowicach

Młode Wilki 15 - to druga edycja festiwalu skierowanego do studentów wyższych szkół plastycznych i muzycznych oraz niestudiujących osób do 25 roku życia, zainteresowanych zagadnieniami sztuki współczesnej. Tegoroczna edycja festiwalu nie dzieliła prac na kategorie. Zdaniem organizatorów to niezbędny warunek by rozpocząć dyskusję o różnorodności sztuki współczesnej, a także wyzwaniach jakie stoją przed edukacją artystyczną.

Grand Prix Festiwalu oraz 5.000 zł otrzymał Bartosz Zaskórski, student ASP w Katowicach (Pracownia grafiki - interpretacje literatury). Nominowani do Grand Prix artyści mieli 10 minut na wystąpienie i prezentację projektu przed Jury. Taka formuła miała pozwolić na nagrodzenie nawet niezrealizowanych projektów, których realizacja jest niemożliwa ze względu na utopijny charakter. Obok Festiwalu Młode Wilki 15, prowadzono również warsztaty i wykłady poświęcone sztuce najnowszej.