Aktualności 26.10.2016

Multimedia Ksawerego Kaliskiego w Pekinie

Od kilkunastu dni w Pekinie trwa festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Oprócz wystaw, pokazów filmów czy koncertów, odbywają się wykłady oraz warsztaty prowadzone przez znakomitych polskich twórców oraz artystów. Jednym z nich jest Ksawery Kaliski, który znakomicie łączy doświadczenie naukowe i artystyczne. Od 13 lat jest wykładowcą w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Podczas wykładów i warsztatów przeprowadzonych w ramach Festiwalu Kręgi Sztuki, zaprezentował swoje prace oraz najważniejsze realizacje multimedialne i artystyczne dla muzeów, galerii sztuki i instytucji kultury. Wygłosił również dwa wykłady dotyczące Katowic i ich potencjału kulturowego oraz poprowadził zajęcia ze studentami. Tematyka poruszana przez Ksawerego Kaliskiego okazała się na tyle fascynująca i kosmopolityczna, że został zaproszony na wykład do jednego z największych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów technologicznych w Chinach – Beijing University of Technology.