Aktualności 18.06.2021

Odloty – dyplomy Wydziału Projektowego 2021

Odloty 2021. Dyplomy Wydziału Projektowego ASP w Katowicach.

Od projektu drona transportującego defibrylatory po aplikację wspierającą wyjście z uzależnienia od seriali. Studenci Wydziału Projektowego ASP w Katowicach prezentują prace dyplomowe. Wystawę można oglądać od 21 czerwca do 4 lipca. Wstęp bezpłatny, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Z powodu ograniczeń związanych z pandemią Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach nie organizuje w tym roku publicznych obron prac dyplomowych. Ale nadal można sprawdzić czym zajmują się młodzi projektanci. Wystarczy odwiedzić salę otwartą budynku przy Raciborskiej 50, gdzie do 4 lipca prezentowane są tegoroczne prace dyplomowe studentów projektowania graficznego oraz wzornictwa.

Rozpiętość warsztatowa i tematyczną są, jak zwykle, ogromne. Studenci wzornictwa przygotowali między innymi projekt drona transportującego defibrylatory, przewodnik rowerowy czy przyczepę do transportu koni albo projekt usługi ułatwiającej rekrutację i współprace między ukraińskimi pracownikami i polskimi pracodawcami. Ciekawe prace przygotowało także projektowanie graficzne. Na wystawie zobaczymy na przykład krótkometrażowy film animowany ukazujący problematykę osób z wadą słuchu czy projekt aplikacji mobilnej służącej radzeniu sobie z uzależnieniem od seriali.

Jak w praktyce wygląda projektowanie usług i produktów? Najwygodniej przekonać się podczas wystawy Odloty prezentującej najnowsze prace dyplomowe studentów Wydziału Projektowego ASP w Katowicach.

Zapraszamy na oprowadzania kuratorskie po wystawie. Bezpłatna rezerwacja miejsc na stronie asp.katowice.pl.