Aktualności 13.11.2017

Paweł Szeibel w Zabrzu

14 listopada godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Café Silesia, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy Mirador, autorem prac jest Paweł Szeibel.

MIRADOR po hiszpańsku oznacza punkt widokowy. Przygotowywana prezentacja jest podsumowaniem rezydencji w Hiszpanii.

Paweł Szeibel  tworzy obrazy, warsztaty, akcje społeczne oraz instalacje w przestrzeni miejskiej. W sztuce sięga do obszarów zarezerwowanych dla botaników i ogrodników. W jego działaniach dużą rolę odgrywa eksperyment, a także otwartość na niespodziewane efekty funkcjonowania prac typu work in progress.

Urodzony w Zabrzu, tu  ukończył Liceum Plastyczne. W latach 2006–2007 studiował na Universidad de Castilla-La Mancha w Hiszpanii. Dyplom obronił z wyróżnieniem w 2008 roku na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2016 uzyskał stopień doktora sztuki. Pomysłodawca warsztatów realizowanych z Centrum Sztuki WRO, Medialabem Katowice, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

Uczestnik projektu „C.O.A.L. from Carboniferous to Open-Eyed Artists on Landscape” polegającego na interpretacji przez artystów i naukowców postindustrialnego krajobrazu Polski, Niemiec oraz Francji. Koordynator wystawy „Ogrody Japonii” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Współkoordynator projektu badawczo-artystycznego „Mój kawałek ogrodu” polegającego na przeprowadzeniu warsztatów na terenie dziecięcych oddziałów onkologicznych w Chorzowie, Katowicach i Zabrzu. Jeden z pomysłodawców projektu „Pracownia sezonowa” realizowanego w ramach badań naukowych Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Paweł Szeibel

• doktor sztuki