Aktualności 17.09.2017

Piotr Bąk, Poszukiwanie siebie – wystawa w Jaworznie

Do końca września można oglądać w Muzeum Miasta Jaworzna wystawę indywidualna Piotra Bąką, wykładowcy ASP w Katowicach.

Piotr Bąk studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (filia w Katowicach). Dyplom z medalem otrzymał w 2001 roku w Pracowni Projektowania Form Przemysłowych u prof. Jerzego Wuttke. W 2010 uzyskał stopień doktora sztuki. Od 2004 roku pracował na stanowisku asystenta w Pracowni Rysunku i Malarstwa na kierunku wzornictwo u prof. Jana Dubiela. Od roku 2015 kieruje Pracownią Sztuk Wizualnych.
Jest autorem licznych projektów i ich realizacji w technice rysunkowej i malarskiej. Jest współautorem wielu polichromii, m.in. w kościołach w Czarnym Dunajcu, Woszczycach, Kędzierzynie-Koźlu. Wziął udział w ponad 70 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz zrealizował 17 pokazów indywidualnych.

Piotr Bąk

• doktor habilitowany sztuki