Pokój z widokiem – Marcin Białas w Katowicach
Aktualności 11.10.2017

Pokój z widokiem – Marcin Białas w Katowicach

Wystawa piętnastu grafik Marcina Białasa zrealizowanych w technice druku wklęsłego w latach 2014-2017. Do zobaczenia w Galerii Engram.

Przedstawione obrazy prezentują fragmenty struktur miejskiego krajobrazu - w części zaczerpnięte z przestrzeni Katowic. W założeniach prezentowanego cyklu nie ma jednak miejsca na skopiowanie istniejących obszarów lecz stworzenie dla nich przestrzeni w formie alternatywnej rzeczywistości, w której istnieje habitat oraz miejsca, nad którymi czuwa opiekuńczy duch - genius loci. Cykl "Pokój z widokiem" to ostatecznie próba poszukiwania oraz redefinicji znaczenia duchowości oraz tożsamości.

Marcin Białas

• doktor habilitowany