Pracownia Endospory zaprasza: masterclass oraz wykład
Pracownia ENDOSPORY zaprasza na warsztaty masterclass z Jiananem Qu „Ciało – performatywna materia i przestrzeń” oraz wykład na temat działalności Instytutu Performansu (APL) na Uniwersytecie Sztuki Stosowanej w Wiedniu.
„Ciało – performatywna materia i przestrzeń”
warsztaty performance poświęcone zagadnieniom materialności ciała oraz performatywnym aspektom przestrzeni i materii. Warsztat prowadzony w j. angielskim.
Osoby uczestniczące prosimy o:
- luźne, wygodne ubranie
- przyniesienie dodatkowego T-shirtu
- brak intensywnego makijażu i ostrej biżuterii.
Plan godzinowy:
- 25 lutego / 10:15-17:00 w tym przerwa obiadowa ustalona z osobami uczestniczącymi
- 26 lutego / 10:15-17:00 w tym przerwa obiadowa ustalona z osobami uczestniczącymi
- Sala: czytelnia przy bibliotece ASP / R50
Informacje o prowadzącym:
Jianan Qu jest interdyscyplinarnym artystą, performerem i pedagogiem.
Jego praktyka obejmuje tworzenie obiektów, performance, taniec, warsztaty i interwencje, które inicjują performatywne interakcje pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki, przestrzeniami i instytucjami. Jianan prowadzi wykłady, kuratoruje i uczestniczy w różnorodnych programach edukacyjnych. Był gościnnym profesorem na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu, ekspertem na Wolnym Uniwersytecie w Bozen-Bolzano, wykładowcą gościnnym w Akademii Sztuk i Projektowania Uniwersytetu Tsinghua w Pekinie oraz zastępcą dyrektora Instytutu Sztuk Tanecznych na Prywatnym Uniwersytecie Antona Brucknera, itd. Obecnie Jianan pracuje jako członek zarządu Instytutu Performansu (APL / Angewandte Performance Laboratory) na Uniwersytecie Sztuki Stosowanej w Wiedniu.
Wykład poświęcony działalności Instytutu Performansu (APL) na Uniwersytecie Sztuki Stosowanej w Wiedniu
27 lutego, sala kinowa R50, godzina: 10:30
(wstęp wolny bez zapisów)
Angewandte Performance Laboratory (APL) to platforma o transwersalnym charakterze promująca formy sztuki performatywnej na Uniwersytecie Sztuki Stosowanej w Wiedniu. Praktyki performatywne i koncepcje performatywności są uznawane za pełnoprawne aspekty współczesnej sztuki i designu. APL to inicjatywa artystyczno-badawcza i edukacyjna, która koncentruje się na relacjach między ciałem, percepcją, sztuką i społeczeństwem w kontekście postcyfrowym. Tym samym funkcjonuje również jako inkubator promujący performans zarówno jako medium artystyczne, jak i dziedzinę badań. APL łączy wiedzę i doświadczenie artystów i badaczy z różnych środowisk, tworząc dynamiczną przestrzeń do eksploracji i rozwoju sztuki performatywnej w kontekście współczesnej kultury postcyfrowej.