Aktualności 31.05.2016

Publiczne Obrony Dyplomów. Wydział Projektowy w Rondzie Sztuki, Wydział Artystyczny w BWA.

Tradycją Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach jest obrona prac dyplomowych w obecności publiczności. Dla wielu dyplomantów będzie to pierwsza możliwość zaprezentowania swojej twórczości szerokiemu audytorium. Dla publiczności z kolei może to być niepowtarzalna szansa spotkania i zadania pytań artystom i projektantom, rozpoczynającym zawodowe życie. Publiczne obrony dyplomów to także świetna okazja na zbadanie kondycji młodego środowiska artystycznego i projektowego, prześledzenie nowych trendów i artystycznych tropów, którymi podążają tegoroczni absolwenci katowickiej ASP. Podobnie jak w latach poprzednich, ze względu na dużą ilość studentów obrony odbywają się w dwóch katowickich galeriach – Rondo Sztuki pozostanie do dyspozycji Wydziału Projektowego (projektowanie graficzne i wzornictwo), a galeria BWA w Katowicach - Wydziału Artystycznego (malarstwo i grafika warsztatowa).