Salon Ilustratorów - 31 autorów, 11 z ASP w Katowicach
Aktualności 26.03.2017

Salon Ilustratorów - 31 autorów, 11 z ASP w Katowicach

26 marca zakończyły się w Poznaniu Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. Ważną częścią wydarzenia był Salon Ilustratorów, który okazał się ogromnym sukcesem naszych studentów i absolwentów. Spośród 31 prezentowanych autorów, aż 11 związanych jest z katowicką ASP.

Na wystawie znalazły się prace Karoliny Kornek, Magdaleny Śliwińskiej, Barbary Kozaczkiewicz, Daryay Hancharowej, Iwony Szymańskiej, Hanny Nazim, Karoliny Szopy, Natalii Kubicy, Pauliny Michalskiej, Joanny Ambrozji Lewandowskiej, Martyny Majchrowicz.

Na targach pokazano również nagrodzone prace z 5. edycji konkursu Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci, a dr Anna Machwic wygłosiła wykład prezentujący założenia, idee, i efekty konkursu.

Targi Książki dla Dzieci poświęcone są promocji czytelnictwa wśród młodszego i dorastającego pokolenia. To ważne spotkanie kulturalne łączy zabawę z popularyzacją literatury kształtującej dziecięcą wyobraźnię, rozwój intelektualny i wrażliwość. Adresatami targów są przede wszystkim dzieci, młodzież i ich rodziny. To także ważne miejsce spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy, jak i prezentacji dokonań edytorskich oraz dyskusji merytorycznych i warsztatowych.

Więcej tutaj

Anna Machwic