Aktualności 20.11.2017

Space beyond – 1 forum parallax katowice/ 1st parallax forum katowice

Międzynarodowa konferencja naukowa SPACE BEYOND/ Pierwsze Forum Parallax, jest podsumowaniem projektu Druga Przestrzeń i częścią międzyuczelnianego projektu Parallax. Konferencja jest skonstruowana na zasadzie dialogu a jej charakter opiera się na dualizmie spojrzeń.

Założyliśmy, że wymiana poglądów i postaw twórczych będzie impulsem do zgłębiania roli i funkcji edukacji artystycznej w szybko zmieniającym się współczesnym świecie. Zależy nam na podkreśleniu współpracy zagranicznej a także pokreśleniu roli instytucji zewnętrznych w ramach działań strategicznch ASP. Liczymy, że dyskusja tocząca się na wielu poziomach  stworzy nowe możliwości i przeformatuje nasze myślenie o edukacji artystycznej, uwalniając nową przestrzeń dla stojących przed nami wyzwań.
Uczestnikami konferencji będą studenci Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego,  przedstawiciele grona pedagogicznego, zaproszeni goście prezentujący uczelnie zagraniczne  Fine Art at Chelsea College of Arts, Fine Art unit, Valand Academy, Goteborg, Chelsea and Wimbledon Colleges at University, Fine Art, University of Plymouth a także uczelnie polskie Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Śląski oraz osoby reprezentujące takie dyscypliny, jak: sztuka, psychologia, arteterapia, resocjalizacja: Galeria Kronika, Areszt Śledczy w Katowicach, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Piekarach Śląskich , czy Zakład Pomocy Długoterminowej w Katowicach .

Organizatorzy:
 dr hab.Paweł Mendrek