Aktualności 05.04.2024

Spotkanie z operatorką Natalią Pietsch i reżyserem Grzegorzem Piekarskim

Zapraszamy w poniedziałek 8 kwietnia, godz. 12.00, sala kinowa w budynku przy ul. Raciborskiej 50.

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane ostatnie realizacje Natalii Pietsch i Grzegorza Piekarskiego.

Po pokazie można skonsultować swoje pomysły i projekty, a także już zrealizowane prace z zaproszonymi artystami.

Natalia Pietsch reżyserka, autorka zdjęć, scenarzystka. Absolwentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego i ASP w Katowicach. Stypendystka programu Pierwszy Dokument Studia Munka, jej film „Euforia” został wybrany do serii Najlepsze Polskie Krótkie Metraże i miał dystrybucję kinową w całej Polsce. Współpracowała jako operator kamery z Adamem Sikorą przy jego filmach fabularnych.

Aktualnie pracuje nad dwoma projektami: pełnometrażowym debiutem dokumentalnym pt. „Atlantyda”, wspieranym przez Docs Against Gravity, dofinansowanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz nad trzydziestominutowym debiutem fabularnym pt. „Nina”, będącym równocześnie jej dyplomem reżyserskim.

Grzegorz Piekarski,  urodzony w Warszawie. Absolwent Wydziału Mechatroniki PW. Stypendysta programu Młoda Polska Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Student V roku reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ w Katowicach.