The Insects Project na Wrocław Type Forum
Aktualności 30.10.2017

The Insects Project na Wrocław Type Forum

30 października podczas Wrocław Type Forum Zofia Oslislo i Agnieszka Małecka zaprezentują THE INSECTS PROJECT Problems of Diacritics Design for Central European Languages – wynik badań, zorientowanych wokół specyfiki typografii środkowoeuropejskiej, a w szczególności historii i zasad projektowania znaków diakrytycznych dla języków: Czeskiego, Polskiego, Słowackiego i Węgierskiego.

Skład zespołu badawczego: Zofia Oslislo, Agnieszka Małecka oraz eksperci z innych krajów Grupy Wyszehradzkiej: Palo Bálik, Filip Blažek oraz Robert Kravjanszki.

Wrocław Type Forum to konferencja poświęcona współczesnemu projektowaniu krojów pisma. Łączymy refleksję na poziomie akademickim z działalnością projektową. Interesuje nas współczesne projektowanie pisma, więc patrzymy w przyszłość i zerkamy w przeszłość. Jesteśmy zafascynowani tym, co nadchodzi. Odnosząc się do tytułu wykładu Underware, przyszłość już tutaj jest, ale nie jesteśmy jeszcze na nią przygotowani. Zróbmy więc krok w stronę przyszłości typografii!

Program:
Otwarcie konferencji
11:00–11:50 M. Machalski (ASP Warszawa)
11:55–12:45 Z. Oslislo, A. Małecka (ASP Katowice)
12:50–13:30 K. Socha (Uniwersytet Jagielloński)

–lunch–

14:30–15:20 A. Giedryś (Rosetta Type Foundry)
15:25–16:15 M. Kodzis (ASP Wrocław)
16:20–17:00 R. Jarzec (Uniwersytet Artystyczny Poznań)

–coffee–

17:20–18:00 Briefcase Type Foundry
18:00–18:50 Underware Type Foundry – „The future is here, but we are not”