Topografia wolności
Aktualności 31.03.2016

Topografia wolności

Kolejna odsłona projektów zainicjowanych przez prof. Zbigniewa Bajka z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i z udziałem artystów związanych z katowicka ASP pojawi się w Galerii Szyb Wilson.

Ekspozycja w Galerii Szyb Wilson będzie składała się z następujących części: Interpretacje aforyzmów Kafki - wystawa 109 prac studentów z 7 uczelni artystycznych z Polski, Republiki Czeskiej i Niemiec. ASP w Katowicach reprezentują: Barbara Czapor-Zaręba, Jakub Czyż, Małgorzata Futkowska, Ewa Kozera, Monika Panek, Patrycja Pawęzowska, Tomasz Przybyłek, Maja Różycka, Martyna Stefaniak, Łukasz Stylec, Adam Wiatrowski, Barbara Wójcik, Witold Zaręba, Jakub Zdejszy.

Wystawa prac 60 artystów-pedagogów zaproszonych do projektu z 7 uczelni artystycznych z Polski, Republiki Czeskiej i Niemiec. W tej części zaprezentowane zostaną prace odnoszące do tematu Topografia /Topos/ Wolności. ASP w Katowicach reprezentują: Judyta Bernaś, Barbara Czapor-Zaręba, Małgorzata Futkowska, Ewa Kozera, Monika Panek, Patrycja Pawęzowska, Witold Zaręba, Jakub Zdejszy, Ewa Zawadzka.

Warsztaty z osadzonymi Aresztu Śledczego w Katowicach Warsztaty skupione będą na problemach tożsamości – z czym identyfikują się osadzeni? Jaką rolę w ich życiu odgrywa miejsce urodzenia, mała ojczyzna. Wszystkie działania realizowane w ramach projektu, których beneficjentem ostatecznym jest osadzony w więzieniu, skierowane są na osiągnięcie celu zasadniczego, jakim jest dostęp do kultury. ASP w Katowicach reprezentują: Martyna Czech, Agnieszka Jagodzińska (scenariusz), Tomasz Przybyłek, Łukasz Stylec, Adam Wiatrowski (dokumentacja fotograficzna), Jakub Zdejszy.