Aktualności 22.03.2023

Ukryty język symboli

Wykład poprowadzi Lech Majewski.

Języka symbolicznego powinniśmy uczyć się od dziecka. Nie ma czegoś takiego jak nowy człowiek. To ciągle stary człowiek niejako nawarstwiony na poprzednich pokoleniach. Duża część naszej psyche, ego, czy poczucia samego siebie związana jest z archaicznym odbiorem rzeczywistości. W ten sposób komunikuje się z nami owa „nawarstwiona” nieświadomość zbiorowa (Jung). Jesteśmy uwikłani w grę obrazów - skomplikowaną rzeczywistość wewnętrzną…

Lech Majewski od lat prowadzi wykłady o wspólnym tytule „Ukryty język symboli” na różnych uczelniach w świecie; od Uniwersytetu Canterbury w Nowej Zelandii, przez Harvard i Berkeley w USA, Uniwersytety w Pizie, Bolonii, Mediolanie i Manchesterze; Akademie Sztuk Pięknych we Florencji i w Rzymie oraz w szkołach filmowych w Londynie, Rotterdamie, Rio de Janeiro, Tokio i we włoskim Centro Sperimentale di Cinematogrfia.