Aktualności 24.02.2021

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

W ramach programu Aktywny samorząd osoby niepełnosprawne mogą otrzymać dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wnioski można składać od 1 marca. Obejmują dofinansowanie:

• do uzyskania prawa jazdy,
  • zakupu niezbędnego oprzyrządowania lub dostosowania posiadanego samochodu do przewozu osoby niepełnosprawnej,
  • zakupu sprzętu elektronicznego i szkolenia w zakresie jego obsługi,
  • zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, skutera elektrycznego lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego,
  • naprawy skutera lub wózka elektrycznego, zakupu i naprawy nowoczesnej protezy kończyny, pobytu dziecka w przedszkolu, nauki w szkole policealnej lub wyższej.

Szczegóły: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/aktywny-samorzad-w-2021-roku-1/

Wniozki możńa składac od 1 marca.