Wykład z prezentacją autorską Joanny Przybyły
Aktualności 08.03.2016

Wykład z prezentacją autorską Joanny Przybyły

Na przykładzie własnych realizacji autorka definiuje rolę rysunku w procesie twórczym – od momentu tworzenia form myślowych, poprzez proces przekształceń w formy plastyczne, do procesu kształtowania i wyrażania w konkretnych realizacjach.

Artystka tworzy monumentalne projekty oparte na indywidualnym wyborze technik, sposobów realizacji i materiałów - od zapisów rysunkowych poprzez instalacje do kształtowania przestrzeni poprzez dźwięk. Ze względu na znaczenie rysunku w procesie twórczym, od momentu odtwarzania do samodzielnej kreacji, szczególnie ważne jest uświadomienie studentom jego roli w procesie dydaktycznym.

Joanna Przybyła od wielu lat realizuje projekty wspólnie z artystami z różnych dyscyplin m. in.: Claudio Silvestrim - architektura czy Zoe Cartier, Benedikt Bindewald – muzyka W 2006 roku w Galerii Foksal w Warszawie prezentowała rysunki inspirowane muzyką Arvo Pärta . To łączenie różnych dziedzin ma głębokie podłoże badawcze o charakterze naukowym.

Rozmowy indywidualne artystki ze studentami, korekty, krytyki projektów od 15.00 w Pracowni Rysunku prof. dr. hab. Bogdana Topora (sala 308) oraz w Pracowni Działań Interdyscyplinarnych dr. hab. Lesława Tetli, prof. ASP (sala 301).

Raciborska 50, Sala Kinowa
17 marca 2016 r. godz. 12.00