Aktualności 23.05.2018

Zmarł Krzysztof Lenk

Krzysztof Lenk urodził się w 1936 r. w Warszawie, zmarł 22 maja 2018 r. w stanie Rhode Island (USA). Był absolwentem naszej uczelni, w 2011 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa ASP w Katowicach.

Krzysztof Lenk urodził się w 1936 r. w Warszawie, zmarł 22 maja 2018 r. w stanie Rhode Island (USA).
Specjalista w dziedzinie projektowania prasowego i informacji. Ukończył Oddział Grafiki Propagandowej katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (obecnie samodzielna ASP).
W latach 1968–1969 pracował we Francji, m.in. przy projekcie tygodnika „Jeune Afrique”. Był autorem układów graficznych tygodnika „Perspektywy” oraz miesięcznika „Problemy”. W latach 1973–1982 prowadził pracownię projektowania publikacji w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Profesor wizytujący Ohio State University (1979).

Od 1982 r. mieszkał w Stanach, gdzie do 2010 r. uczył w Rhode Island School of Design. W 1990 r. założył wspólnie z Paulem Kahnem studio Dynamic Diagrams, które prowadził do końca 2000 r.

Autor licznych tekstów poświęconych projektowaniu graficznemu; współautor książki Mapping Web Sites: Digital Media Design (2001), przełożonej na pięć języków. W 2011 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa ASP w Katowicach. W tym roku ukazała się książka Podaj dalej, będąca zapisem rozmowy Krzysztofa Lenka z Ewą Satalecką.