Aktualności 12.11.2018

Design na BezTydzień – Tydzień warsztatowy Wydziału Projektowego ASP w Katowicach 2018

Dbamy o siebie – to hasło przewodnie warsztatów i wykładów poświęconych projektowaniu produktu, usług, komunikacji wizualnej oraz multimediom. Tegoroczny Design na BezTydzień to ponad 30 wydarzeń w ciągu 4 dni. Udział w zajęciach jest otwarty dla studentów kierunków projektowych z wszystkich uczelni. Festiwal organizuje Wydział Projektowy ASP w Katowicach.

Celem wydarzenia jest doskonalenie i poszerzenia kompetencji studentów oraz wymiana dobrych praktyk. Tydzień wypełnią spotkania z ekspertami z kraju i zagranicy, akademikami, przedstawicielami biur projektowych i firm.

Rekrutacja:
Zgłoszenia mailowe przyjmują koordynatorzy poszczególnych warsztatów.
W przypadku studentów ASP w Katowicach decyduje kolejność zgłoszeń. Studenci spoza uczelni sa proszeni o przesłanie portfolio.

Warunki udziału:
Studenci Wydziału Projektowego
Studenci 1 roku (I stopień, kierunek projektowanie graficzne i wzornictwo) mają zaplanowane obowiązkowe warsztaty w dniach 12-16 listopada 2018
Studenci 2-4 roku I stopnia oraz studenci 1 i 2 roku II stopnia muszą wziąć udział min. w trzech dniach warsztatowych (np. 3 dniowe warsztaty, 3x1 dniowe warsztaty, 2 dniowe warsztaty+1 dniowe warsztaty).

Studenci Wydziału Artystycznego mogą wziąć udział w wybranych warsztatach (4 i 5 rok studiów):
Słowo narzędziem twórcy – zadbaj, by Cię rozumiano,
Komunikacja bez przemocy w feedbacku,
Scrum jako sposób na zwinną budowę produktu,
Prototyp. Szybkie  budowania produktu cyfrowego.

Studenci spoza ASP w Katowicach – mogą aplikować na poszczególne warsztaty (maksymalnie 3 osoby) na podstawie przesłanego portfolio do koordynatora warsztatów.

Design na BezTydzień 2018 – program:
Komunikacja wizualna
Produkt
Interakcja
W praktyce
Obowiązkowo dla I roku
Wykłady

Warsztaty będą prowadzone w ramach projektu „Program rozwoju Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach,” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój). Uczestnicy będą zobowiązani do wypełnienia dodatkowych dokumentów zgodnie z wymaganiami programu oraz do zaakceptowania postanowień Regulaminu udziału w projekcie.