Pracownia grafiki projektowej i edytorskiej

Program pracowni obejmuje cykl zajęć obowiązkowych i specjalistycznych, służących rozwijaniu kompetencji studentów w zakresie kompleksowego budowania komunikatu wizualnego w opracowaniach edytorskich.

Pierwszy rok zajęć wprowadza studentów w podstawowe zagadnienia z obszaru projektowania graficznego. Celem zajęć z zakresu Podstaw grafiki projektowej jest uświadomienie studentom roli formy w procesie przekazywania komunikatu wizualnego, połączenie jej działania z przekazywaną treścią oraz wprowadzenie w poszczególne etapy procesu projektowego.

W kolejnych latach, w ramach Grafiki edytorskiej studenci – indywidualne lub zespołowo– opracowują formy wydawnicze i publikacje ekranowe. Realizowane zadania mają na celu wzbogacenie praktycznych umiejętności w zakresie komunikatywnej organizacji materiału wizualnego i typograficznego oraz adekwatnego doboru procedur technologicznych.