Aktualności 11.04.2019

AGRAFA’19 – jurorzy zdecydowali

4 kwietnia 2019 w Galerii Rondo Sztuki odbył się wernisaż otwierający wystawę 13. Międzynarodowego konkursu studenckiej grafiki projektowej AGRAFA. Na wystawę złożyły się 83 prace wybrane spośród przeszło 400 zgłoszonych do konkursu.

Jury składające się z docenianych projektantów praktyków (Ayşegül İzer, Mateusz Kosma, Jasiek Krzysztofiak, Lucia Mlynčeková, Zuzanna Rogatty i Filip Tofil) wyłoniło z nich 3, a werdykt ogłoszono podczas wernisażu wystawy.

I nagrodę – za doskonale opracowaną aplikację, której użyteczność i przyjazny interfejs wynikają ze zrozumienia potrzeb odbiorcy – otrzymała Paulina Hanzel. Projekt „Aplikacja informacyjno-edukacyjna dotycząca zaburzeń Integracji Sensorycznej” uznano za najlepszy nie tylko za proces projektowy poprzedzony uważnym researchem, ale i za wizualną równowagę między bajkową ilustracyjnością, a estetyką aplikacji terapeutycznej.

II nagrodę otrzymała Olga Kulish za projekt „Between the words: emotional punctuation”. Doceniono dojrzałą projektowo publikację rozpoczynającą ciekawą dyskusję o interpunkcji jako narzędziu do wyrażania emocji, a także treść i formę, które świadomie obrazują dwoistość zagadnienia – w kontekście tradycji oraz współczesności.

III nagrodę za rzetelną realizację aktualnego tematu oraz stworzenie charakterystycznego i jednolitego języka wizualnego, który wyróżniał się w jednej z najbardziej konkurencyjnych kategorii konkursu – identyfikacji wizualnej wręczono Jakubowi Pechcie za „EXICON. Branding of concept conference about migration”.

Międzynarodowy Konkurs Studenckiej Grafiki Projektowej AGRAFA jest wszechstronną prezentacją najnowszych dokonań z dziedziny szeroko pojmowanego projektowania graficznego. W ramach wystawy prezentowane są prace w 6 kategoriach: animacja, identyfikacja wizualna, informacja wizualna, grafika edytorska, krój pisma, strony www / aplikacje / publikacje cyfrowe.

Wystawę oglądać można do 5 maja 2019.