Wydział Projektowy 11.12.2017

Dizajn na BezTydzień – Tydzień warsztatowy Wydziału Projektowego ASP w Katowicach

Design nie może być od święta, design musi być powszechny i powszedni. Dlatego przez pięć zwykłych, roboczych dni, poczynając od 11 grudnia, Wydział Projektowy ASP w Katowicach koncentruje się na designie. Zrewidujcie swoje plany, odwołajcie zwykłe zajęcia i „biercie się za dizajn".

W śląskiej gwarze słowo „beztydzień" oznacza dni powszednie. Od 11 do 15 grudnia, przez pięc zwykłych dni, zapraszamy do niezwykle intensywnego zajmowania się dizajnem. W programie warsztaty i wykłady dostępne bez względu na rok studiów, a duża częśc z nich jest dostępna także dla studentów innych uczelni. To dobra okazja żeby w interdyscyplinarnych zespołach popracować nad zadaniami z różnych półek projektowych – od projektowania produktu, poprzez projektowanie usług, typografię aż po nowoczesne multimiedia.
Studenci 1 roku I stopnia  mają zaplanowany obowiązkowy udział w dedykowanych warsztatach. Wypracowane w nich rezultaty będą podlegać ocenie. Studenci wyższych lat są zobligowani do udziału w co najmniej 3 dniach warsztatów. Zostaną przygotowane karty potwierdzenia uczestnictwa w warsztatach. Udział w warsztatach można wykazać w dorobku prezentowanym we wniosku o Stypendium Rektora.
Studenci innych uczelni mogą wybierać z bogatej palety bezpłatnych propozycji. Uwaga – większość warsztatów odbywa się w grupach kilkunastoosobowych, warto szybko wysyłac zgłoszenie (niektóre warsztaty wymagają zaprezentowania pracy).

Design na BezTydzień tworzą następujące bloki programowe:
Pierwszy rok
Produkt
Projektowanie w praktyce (warsztaty przygotowywane przez studia projektowe)
Typografia
User Experience