O dizajnie 16.01.2017

3. Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci / A well designed book – let’s start with children

Katalog prac laureatów trzeciej edycji konkursu skierowanego do młodych projektantów na ilustrację i projekt książki dla dzieci. Zawiera prace zaprezentowane na wystawie wraz z adnotacjami o przyznanych nagrodach i wyróżnieniach. „W tym roku obejrzeliśmy aż 335 prac 239 młodych autorów.

Na wystawie pokazujemy prace 79 ilustratorów reprezentujących najróżniejsze podejście do ilustracji i własne, rozpoznawalne style. Nie ma tu prac przypadkowych, powstałych wyłącznie na potrzeby studenckiego konkursu. To raczej okazja by pokazać swoje wysiłki w świadomie wybranym, twórczym kierunku” pisze we wstępie Izabella Kaluta.

Tekst równoległy polsko-angielski.

64., 21x25 cm, oprawa miękka, Katowice 2012. Publikacja nie przeznaczona do sprzedaży