O dizajnie 01.10.2020

Design 32. Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2019.

Dziesiąta edycja najlepszych dyplomowych prac magisterskich w kraju - osiem Akademii Sztuk Pięknych, cztery najlepsze dyplomy projektowe z każdej Uczelni. "Dokładnie dziesięć lat temu, z inicjatywy pracowników wydziału projektowego ASP w Katowicach, w kalendarzu naszych stałych imprez środowiskowych pojawiły się Najlepsze Dyplomy Projektowe Uczelni Artystycznych. Wydarzenie to było odpowiedzią na prężnie rozwijający się przegląd artystyczny w Gdańsku. Odpowiedzią, ale i uzupełnieniem obrazu pełnego zakresu kształcenia w naszych uczelniach. (...) Mam nadzieję, że kolejna dekada, którą dziś otwieramy Dizajnem 32/2000, udowodni (tak jak wskazuje to już dziś), że uczelnie artystyczne, wykorzystując właściwie czas i wciąż rosnącą koninkturę dla dizajnu, będą nieustannie rozwijać i wzogacać wyjątkowe, pełne twórczego farmentu środowisko dla niepowtarzalnego i odkrywczego rozumienia sztuki projektowania, a tym samym będą kontynuwać ważną misję kształcenia odpowiedzialnych oraz dążących do perfekcji młodych artystów-projektantów." (ze wstępu prof. dr hab. Antoni Cygan)

Nagroda Ministra Kultury - Paweł Lewandowski

Nagroda Prezydenta Miasta - Martyna Piątek

Nagroda Rektorów - Karolina Gardzilewicz

Nagroda Marszałka - Marta Wota

Wyróżnienie Honorowe: Dominik Kłóś, Roxana Goncerzewicz, Agata Rosiecka, Agnieszka Piotrowska

Tekst w języku polskim i angielskim.

redakcja: Weronika Kocela

teksty: Anoni Cygan, Damian Pietrek, Marian Oslislo, Agata Danielak-Kujda, Mariusz Włodarczyk, Irma Kozina

projekt graficzny: Agata Korzeńska, www.idee.pl

wydawca: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach