O dizajnie 01.07.2021

Design 32 : najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2020

8 Akademii Sztuk Pięknych, 4 najlepsze dyplomy projektowe z każdej uczelni. Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2020 ; 19 czerwca-20 lipca 2021.

8 Akademii Sztuk Pięknych, 4 najlepsze dyplomy projektowe z każdej uczelni. Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2020 19 czerwca-20 lipca 2021.

„Design 32 – konkurs na najlepsze dyplomy projektowe jest corocznym sprawozdaniem z obszaru projektowania nauczanego w ośmiu publicznych uczelniach artystycznych. Minione dziesięć edycji konkursu to ponad 300 autorskich wizji, pozwalających odpowiedzieć na pytania o funkcję dizajnu i rolę projektanta, wzajemne relacje pomiędzy sztuką a projektowaniem, miejsce dizajnu w uczelniach artystycznych, a także znaczenie i wartość projektowania, to także pokaźna grupa młodych projektantów – laureatów poprzednich edycji konkursu, aktywnie działających na rynku projektowych.” Z tekst Adriana Chorębały i Agnieszki Nawrockiej.

Tekst w języku polskim i angielskim.

koordynatorka konkursu: Agnieszka Nawrocka

redakcja: Weronika Kocela, Katarzyna Ploch